31 stycznia 2013

Obra pokonana!

W dniu dzisiejszym rozegraliśmy wyjazdowe spotkanie z drużyną Obry Kościan.
Mecz, od początku układał się po naszej myśli, graliśmy skutecznie w ataku, dobrze w obronie. Pewnie wygrywamy I kwartę 25-10.

Początek drugiej wyglądał podobnie, w 15 minucie wynik 35-12. Pomyślałem wtedy, że to będzie tzw. mecz 'do jednej bramki'.
Niestety, wówczas trener gospodarzy wziął czas i Obra zaczęła bardzo agresywnie bronić i co gorsze dominować na obu tablicach. My trochę stanęliśmy w miejscu i efekt był taki, że przegraliśmy tę kwartę 14-15.

W III kwarcie Obra wyszła bardzo wysokim składem. Ciężko było naszym chłopcom nawiązać równorzędną walkę, ale nie wystraszyli się, pokazali swoją zadziorność i zremisowali tę odsłonę 11-11.

W IV kwarcie rywale wyraźnie pękli kondycyjnie i wystarczyło im sił tylko na 3 minuty wyrównanej gry. Potem grając konsekwentnie szybkim atakiem odjechaliśmy z wynikiem. Kwartę wygraliśmy 21-10, a cały mecz 71-46.

Podsumowując, mecz nie był łatwy, wszyscy musieli włożyć sporo wysiłku, aby odnieść zwycięstwo. Tym bardziej, że graliśmy bez chorego 'Kazia', który ostatnio był w świetnej formie. Oceniając naszą grę, na pochwałę zasługuje gra w obronie (szczególnie na obwodzie) i próby gry kombinacyjnej (wyszło kilka fajnych asyst). Na minus trzeba zapisać słabą skuteczność spod kosza (zbyt wiele przestrzelonych rzutów, z dobrze wypracowanych pozycji) oraz przegraną zbiórkę (na obu tablicach).
Indywidualnie na wyróżnienie zasłużył Hubert, który po ponad 2 miesięcznej przerwie rozegrał mecz ligowy i pokazał się z dobrej strony w obronie i ataku.
Za świetną grę w obronie trzeba pochwalić Mikiego i Kubusia, którzy dobrze wywiązywali się ze 'zadań specjalnych'. Poza tym wspólnie z Michałem i Nikodemem 'napędzali' grę zespołu.
Akcja meczu to podanie/asysta 'za plecami' Michała do Bartka.
Ale zdecydowanym MVP meczu zostaje Nikodem. Dla mnie był to najlepszy występ popularnego 'Melona', jaki widziałem. Bardzo dobrze bronił i zdobył dużo punktów, przy naprawdę wysokiej skuteczności. Widział też kolegów i podejmował dobre decyzje. Gratulacje, oby tak dalej!!!