10 marca 2014

Pewne zwycięstwo w Pleszewie

W niedzielne, piękne popołudnie wybraliśmy się do Pleszewa, na mecz młodzików starszych.
Z uwagi na kontuzje i choroby pojechaliśmy w okrojonym składzie bez Mikiego, Pałki i Pitera.

Pierwszą kwartę rozpoczęliśmy słabo, było sporo nerwowości, nie mogliśmy poradzić sobie z silnymi fizycznie rywalami. Po 4 minutach przegrywamy 11:2. Jak zwykle w takiej sytuacji zareagował trener, który wziął czas i odpowiednio :) zmotywował chłopców. Od tego momentu zdecydowanie poprawiliśmy organizację gry w obronie, a w ataku punkty na przemian zdobywali Kuba oraz Czarek. Do końca nie zdołaliśmy jednak odrobić strat i tę odsłonę przegrywamy 16:11.

W drugiej kwarcie zaczęliśmy dominować na parkiecie, ponownie świetnie funkcjonowało trio 3M (Michał&Mikołaj&Michał) dodatkowo wsparci odważnie grającym Bartkiem. Wyszło nam kilka świetnych, zespołowych akcji  w ataku. Kwartę wygrywamy 11:23

Trzecia kwarta to kontynuacja dobrej gry, kontrolujemy wydarzenia na boisku i spokojnie zwiększamy przewagę. Wynik kwarty 10:21.

W czwartej części trener sporo rotował składem, tak aby wszyscy mogli zagrać co najmniej kilkanaście minut. Na uwagę w tej kwarcie zasługuje skuteczność Łosia, który w ostatnich 5 minutach zdobył 10 punktów. Kwarta kończy się wynikiem 13:11.

Podsumowując, poza pierwszymi minutami zagraliśmy dobre zawody, ponownie wykazaliśmy wyższość techniki i taktyki nad siłą fizyczną. Gratulacje !!!

Dodam, że  po raz pierwszy w meczu młodzików starszych wystąpił popularny Pączek, widać że jeszcze troszkę odstaje od bardziej ogranych kolegów, ale na pewno po takim meczu jest bardzo zmotywowany do ciężkiego treningu, aby nadrobić różnice....

Wynik: Jedynka Pleszew - Kasprowiczanka II 48:68 (16:11, 11:23, 10:21, 11:13)

Zdobycze punktowe: Michał Kaźmierczak 4, Bartek Ziółek 7, Cezary Szukała 4, Nikodem Maląg 4, Jakub Mikołajczyk 13, Jakub Matchi 0, Mikołaj Kuncewicz 20, Jakub Misiek 0, Michał Główka 15, Hubert Koczura 1