16 kwietnia 2014

Komplet zwycięstw na Pomorzu !!!

Miniony weekend zespół Kasprowiczanki spędził na Pomorzu, rozgrywając drugą rundę strefy Młodzików Starszych.

Wygraliśmy wszystkie spotkania i dzięki temu zajęliśmy drugie miejsce w strefie Poznań, przegrywając z Pyrą tylko gorszym stosunkiem małych punktów.

Mecze ze Spójnią i Żakiem wygraliśmy dość zdecydowanie, mieliśmy sporą przewagę, ale nie były to spacerki...:) .

Inaczej wyglądał mecz z Trójką Szczecin, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy 16:4 ! Pierwszą kwartę przegrywamy 18:9. Druga piątka odrabia straty i do przerwy przegrywamy tylko 2 oczkami.
Cały czas trwa ostra walka, sędziowie nie widzą wielu przewinień. Dodatkowo mecz jest rozgrywany na bardzo małej, niebezpiecznej salce.
W trzeciej kwarcie  obejmujemy prowadzenie i nie oddajemy go już do końca. Wygrywamy  57:62, mecz pełen emocji i niestety kontuzji... Adam Wawrzyniak  został przez pogotowie przewieziony do szpitala, ale na szczęście badania nie wykazały nic groźnego. Kucyk zakończył mecz z solidnie wybitym palcem wskazującym, Mateusz Suski - stłuczone kolano, Gracjan - boleśnie stłuczone biodro, poza tym kilka siniaków i otarć.
Ta ilość urazów obrazuje jaką bitwę musieliśmy stoczyć, ale pomimo bólu radość ze zwycięstwa była ogromna. Zespół pokazał charakter i spore umiejętności. Gratulacje!!!

Nasi chłopcy: Michał, Kucyk , Miki i Kuba(który zastąpił Kazia)  ponownie zaprezentowali się dobrze, potwierdzając przydatność drużynie. Słabiej wypadli tylko w pierwszym meczu w Stargardzie, ale to prawdopodobnie spowodowane było długą podróżą.

Komplet wyników II rundy
KS SPÓJNIA STARGARD  - UKS KASPROWICZANKA 38 : 73
UKS TRÓJKA KOSZ - UKS KASPROWICZANKA 57 : 62
MKKS ŻAK KOSZALIN - UKS KASPROWICZANKA  53 : 96

Klasyfikacja końcowa strefy Poznań (cztery najlepsze zespoły awansowały do ćwierćfinału U14)

1. PYRA Poznań  19 pkt.
2. KASPROWICZANKA Ostrów   19  pkt.
3. TRÓJKA KOSZ Szczecin  15 pkt.

4. ŻAK Koszalin   13 pkt.
5. KS SPÓJNIA STARGARD Szcz.  13 pkt.
6. KS POLONIA 1912 Leszno 11 pkt.

W poniedziałek rozlosowano grupy ćwierćfinałowe. W dniach 25-27.04 rozegramy mecze w Przemyślu. Oprócz miejscowych Niedźwiadków, naszymi rywalami będą drużyny  z Żar i Sieradza. Awans do półfinałów wywalczą dwa najlepsze zespoły.