17 kwietnia 2014

Zimny prysznic w Międzychodzie ...

Półfinał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Międzychodzie.

Do turnieju zakwalifikowały się 4 szkoły: SP2 Międzychód, SP1 Ostrów, SP7 Piła oraz SP5 Gniezno.

Zawody odbywały się systemem każdy z każdym, awans wywalczyły dwie najlepsze drużyny.

Pomimo, że zespół jechał ponad 200 km, a czwórka chłopców uczestnicząca w rozgrywkach strefowych (w tym Kucyk z wybitym palcem), nie wróciła do domu nocując w Międzychodzie,  przystąpiliśmy do turnieju z dużym optymizmem, wszakże dotychczas ogrywaliśmy naszych rywali bardzo wysoko. Jedyną niewiadomą był zespół z Piły, z którym jeszcze nie graliśmy.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z Międzychodem. Było to nasze najsłabsze spotkanie jakie widziałem! Kompletnie zawiedliśmy w ataku, pudłując niemiłosiernie z pod kosza. W obronie również byliśmy zdecydowanie wolniejsi od rywali. Przegrywamy 19:24, wyniki kwart: 6:6, 4:6, 1:2!!!, 8:10 niech będą całym komentarzem do tego meczu.....

Aby awansować, musieliśmy wygrać dwa pozostałe spotkania. Kolejny mecz gramy z Piłą i po pierwszej kwarcie przegrywamy 6:10.  W tym momencie miałem chyba lekki stan przed zawałowy..., trener również zbladł jak ściana.... Ale na szczęście od następnej kwarty chłopcy się obudzili, nie grali jakoś rewelacyjnie, ale normalnie, skutecznie. Do przerwy odskakujemy na 32:12, a mecz kończy się wynikiem 61:20.
Ostatni mecz, z najsłabszym Gnieznem wygrywamy spokojnie 61:1.

Odetchnęliśmy wszyscy z ulgą.... :)

Duży prezent sprawił nam zespół z Piły, pokonując po zaciętym meczu gospodarzy. Dzięki temu wygraliśmy półfinał, wyprzedzając Międzychód i Piłę.

Podsumowując, po raz pierwszy przegraliśmy mecz w naszym roczniku, z drużyną z wielkopolski. Na szczęście ta porażka nie ma żadnych konsekwencji,  ale koniecznie wszyscy musimy wyciągnąć wnioski, aby takich niespodzianek uniknąć w przyszłości....

Do sensacji doszło w drugim półfinale w Słupcy, gdzie faworyzowany zespół gospodarzy uległ szkołom z Rawicza i Poznania, i nie awansował do finału. Widać zatem, że nie zawsze wyniki ligowe mają swoje odzwierciedlenie w rozgrywkach międzyszkolnych.
Tym bardziej trzeba się zmobilizować i skoncentrować na Finale Wojewódzkim, który zostanie rozegrany w Poznaniu, 6 maja. Zagramy tam ze szkołą z Rawicza i w przypadku wygranej, ze zwycięzcą rywalizacji Międzychód - Poznań.