27 października 2013

Dwa kolejne zwycięstwa w młodzikach młodszych!

W minioną sobotę rozegraliśmy dwa wyjazdowe spotkania, w ramach rozgrywek młodzików młodszych, odwiedziliśmy Pniewy i Międzychód.

Pierwszy mecz, z Pniewiakiem, miał podobny przebieg do rywalizacji z Rawią Rawicz. Ponownie mieliśmy ogromną przewagę we wszystkich elementach gry, każdy z zawodników zdobył punkty, grając co najmniej kilkanaście minut. Po tym meczu trzeba pochwalić  chłopaków za wszystko: obronę, zespołowość, mądrość i nareszcie skuteczność.... :)

Wynik: Pniewiak Pniewy - Olimpijczyk I  26:125 (6:31, 4:39, 4:28, 12:27)

Zdobycze punktowe:  Michał Kaźmierczak 6, Piotr Mielczarek 4, Mikołaj Tyburcy 2, Szukała Cezary 10, Nikodem Maląg 13, Michał Główka 22, Hubert Koczura 10, Dominik Pałatyński 12, Jakub Mikołajczyk 20, Jakub Matchi 6, Mikołaj Kuncewicz 20

Drugie spotkanie, z MIKSTEM Międzychód, miało trochę inny przebieg. Na początku, chłopcom chyba się wydawało, że można wygrać ten mecz bez wysiłku. W pierwszej kwarcie graliśmy na zaciągniętym ręcznym hamulcu, dodatkowo podejmując sporo błędnych decyzji. Wygraliśmy co prawda tę kwartę 15:13, ale gra nie była najlepsza.
Za to w drugiej odsłonie zagraliśmy koncertowo, z polotem i skutecznie. Wychodziły zagrywki w ataku, w obronie gra była prawie bezbłędna. Obraz tej kwarty najlepiej przedstawia wynik: 37-2!
Trzecia i czwarta kwarta to kontynuacja dobrej gry, gramy mądrze, zespołowo. Chociaż widać już było trochę brak świeżości (to jest nasz trzeci mecz w ciągu 30 godzin).
Ostatecznie wygrywamy różnicą blisko 50 punktów, z przeciwnikiem, który był dotychczas  najsilniejszym naszym rywalem w tegorocznych rozgrywkach młodzików młodszych. Podsumowując to był nasz niezły mecz, ale mieliśmy trochę za dużo przestojów w grze, wynikających pewnie ze zmęczenia i dekoncentracji.

Wynik: MIKST Międzychód - Olimpijczyk I  30:79 (13:15, 2:37, 4:16, 11:11)